Matematică
Elenacercel13
2016-04-14 19:42:03
Pentru 2 prajituri si pentru 2 înghețate trebuie sa platesc 26 de lei.cat costa o prăjitură și o înghețată?
Răspunsuri la întrebare
robupl
2016-04-14 20:28:59

2x + 2y =26 2(x+y)=26 x+y = 26:2=13

Adăugați un răspuns