Matematică
darkness4every1
2015-11-03 16:37:18
Pentru o intrare la o piscina , un elev trebuie sa plateasca 7 lei iar un abonament pentru o luna costa 50 de lei.Un elev vrea sa mearga la piscina intr o luna de 8 ori.Este rentabil sa si faca abonament?Justificati raspunsul.
Răspunsuri la întrebare
Tay
2015-11-03 19:17:38

Da,este rentabil sa-si faca abonament pe o luna deoarece daca ar plati de ficare data 7 lei ar costa mai mult,adica 7x8=56 lei

Adăugați un răspuns